Xiaomi prezantoi modelin Mi 11 5G

Mobile

Xiaomi prezantoi modelin Mi 11 5G

Më: 10 shkurt 2021 Në ora: 08:03
Xiaomi

Xiaomi prezantoi të martën smartfonin e ri Mi 11 5G, me procesor Qualcomm Snapdragon 888, një kamerë të pasme 108 MP dhe mbushje pa kabllo - 50 W.

Ekrani 6,81 inçësh mori një vlerësim A+ nga DisplayMate, një institucion në fushën e analizës së cilësisë së ekranit dhe mund të arrijë një shpejtësi të qetë rifreskimi prej 120 Hz, shkruan GSMArena.

Për të kompletuar pajisjet e panelit ekziston Glass Victus, një mbrojtje inovative që premton të mbrojë nga gërvishtjet dhe pikat aksidentale.

Xiaomi Mi 11 5G do të jetë i disponueshëm duke filluar nga marsi, me çmim prej 799,90 euro për konfigurimin 8 GB + 128 GB dhe me 899,90 euro për variantin 8 GB + 256 GB. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat