LG me telefon të palueshëm? - Bota Sot
LG me telefon të palueshëm?

Mobile

LG me telefon të palueshëm?

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 08:44
LG

Në vitin 2019 mund të shohim pesë telefona të palueshëm dhe LG duket të jetë një prej tyre, duke gjykuar nga dokumentet e sapo zbuluara.

Një patentë e publikuar tregon se LG jo vetëm që po punon në një telefon të palueshëm, por ka zhvilluar disa detaje kyçe që mund ta bëjnë atë më të mirë telefonu i palosshëm nga Apple, Galaxy X dhe konkurrenca prej Motorola-së.

Telefoni i palueshëm i LG duhet të paloset në gjysmë me një rrokullisje horizontale të ekranit fleksibil. LG Display ka shfaqur tashmë ekrane të rrokullisura në të kaluarën dhe përdor panele të ngjashme OLED në disa nga televizionet e saj premium.

Patenta gjithashtu përshkruan një kamerë të dyfishtë, mikrofon të dyfishtë, altoparlant të dyfishtë dhe dy antena. Ndryshe nga kamerat e dyfishta me lente në disa telefona tani, kjo tingëllon si një aparat fotografik që do të jetë në brendësi me një tjetër në pjesën e jashtme kështu që modaliteti i kamerës do të funksionojë kur mbyllet në regjimin e telefonit ose kur paloset në atë tablet.

Ekrani është përshkruar gjithashtu si i lirë nga kornizat duke sugjeruar se kur të paloset jashtë do të jetë një ekran i plotë.

Pavarësisht se kjo është një patentë, ne presim që telefonat e palueshëm të fillojnë të shfaqen në 2019, me Samsung që kryeson rrugën në shkurt me Galaxy X të saj.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera