Apple prezanton telefonin e tretë të ri për sivjet - iPhone XR - Bota Sot
Apple prezanton telefonin e tretë të ri për sivjet - iPhone XR

Mobile

Apple prezanton telefonin e tretë të ri për sivjet - iPhone XR

Më: 12 shtator 2018 Në ora: 21:36
Prezantimi i iPhone XR

Gjiganti teknologjik Apple ka prezantuar telefonin e tretë të ri për këtë vit.

iPhone XR quhet telefoni i ri i kompanisë që do të vijë me ekran deri në skaje. Ekrani i këtij telefoni është me madhësi 6.1-inç.

Ai do të vijë me ekran LCD dhe ka edhe versionin me ngjyrë të kuqe.

Apple ka bërë të ditur se iPhone XR vjen me çmim version prej 64GB hapësirë të brendshme deri në versionin me 256GB.

Ky telefon nis me çmim prej 749 dollarësh.

Më herët, Apple ka prezantuar iPhone Xs dhe iPhone Xs Max.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera