Këto janë vendet që asnjëherë nuk e kanë fituar Eurovisionin

Muzikë

Këto janë vendet që asnjëherë nuk e kanë fituar Eurovisionin

Më: 18 maj 2019 Në ora: 22:25
Eurovision

Eurovisioni është gara më e njohur e muzikës evropiane dhe jo vetëm.

Shtetet nga kontinenti Evropian dhe jashtë tij, marrin pjesë në këtë garë në të cilën këngëtarët përfaqësues të shteteve, garojnë për titullin e fituesit.

Vitin e kaluar Eurovisionin e kishte fituar Izraeli, vend ku edhe sot po mbahet nata finale.

Në vazhdim gjeni vendet të cilat asnjëherë nuk e kanë fituar garën, e ndër to është edhe Shqipëria, ndërsa Kosova nuk është pjesë e saj.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat