Ndërron jetë ylli i popit David Cassidy - Bota Sot
Ndërron jetë ylli i popit David Cassidy

Muzikë

Ndërron jetë ylli i popit David Cassidy

Më: 22 nëntor 2017 Në ora: 11:33
David Cassidy

Aktori dhe këngëtari amerikan, David Cassidy që gjeti famën në “The Partridge Family” para se të bëhej pop idoli adoleshent në vitin 1970, ka ndërruar jetë në moshën 67 vjeçare.

“David ka ndërruar jetë i rrethuar nga ata që e donin, me kënaqësi në shpirt dhe pa dhimbje”, thuhet në një njoftim të familjes.

Ai ishte shtuar në spitali javën e kaluar pasi po vuante nga sëmundjet në disa organe.

Në fillimvit këngëtari famshëm ka thënë se kishte vuajtur nga dementia dhe se do të ndërprente turneun në mënyrë që ta “shijojë jetën”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera