Restauranti i parë nën-ujor, ja një pamje nga brenda - Bota Sot
Restauranti i parë nën-ujor, ja një pamje nga brenda

Ndryshe

Restauranti i parë nën-ujor, ja një pamje nga brenda

Më: 25 mars 2019 Në ora: 21:49
Foto

I ndodhur në një bregdet të pjesës më jugore të Norvegjisë, objekti  nga jashtë, më shumë ngjanë sikur të jetë fundosur në Detin e Veriut, transmeton lajmi.net..

“Kalimi nga rruga për në hapësirën nën-ujore, është e mrekullueshme. Këtu pamja është e mahnitshme dhe krejtësisht origjinale” deklaroi një prej inxhinierëve.

Tavani i lartë tetë metra si dhe paneli gjigant prej xhamit, iu mundëson 40 mysafirëve të shikojnë botën nënujore.

Mirëpo, të interesuarit për shërbimet e këtij restoranti, duhet të rezervojnë prej 380 euro, për një drekë me disa lloje ushqimesh.

Ditë më parë, një person që pohonte se vinte nga e ardhmja, deklaroi se do të kishte qytetërime nënujore pas disa vitesh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...