Vietnami, mozaiku i kontrasteve mjedisore - Bota Sot
Vietnami, mozaiku i kontrasteve mjedisore

Ndryshe

Vietnami, mozaiku i kontrasteve mjedisore

Më: 8 qershor 2019 Në ora: 09:21
Vietnam

Fotografi francez, Réhahn, kohë më parë ka vizituar Vietnamin, me qëllim që të njihej me diversitetin kuturor të këtij vendi – të cilin më pastaj, nëpërmjet një libri, do t’ia prezantonte botës.

Në librin e tij të ilustruar me fotografi të përzgjedhura, “Mozaiku i kontrasteve”, Rehahn dëshiron t’i tregojë botës se, përveç historive mbi luftën – Vietnami ka dhe shumëçka tjetër për të treguar.

Diversiteti kulturor i Vietnamit shfaqet më se miri nëpërmjet peizazheve që janë kapur nga foto-aparati i Rehahnit, që nga jugu deri në veri të këtij vendi – e të cilat janë dhe një dëshmi e përkryer e marrëdhënieve që kanë banorët e këtij vendi me mjedisin ku jetojnë.

Në vijim ju sjellim disa nga fotografitë e përzgjedhura të Rerhanit, të cilat i ka botuar në librin e tij.

1. Đồng Văn

Image

2. Mù Cang Chải

Image

3. Buôn Ma Thuột

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...