Rituali interesant në Spanjë, mashkulli vishet si djall dhe kapërcen foshnjat e shtrira - Bota Sot
Rituali interesant në Spanjë, mashkulli vishet si djall dhe kapërcen foshnjat e shtrira

Ndryshe

Rituali interesant në Spanjë, mashkulli vishet si djall dhe kapërcen foshnjat e shtrira

Më: 26 qershor 2019 Në ora: 13:52
Foto

Në Spanjë ka rituale të ndryshme, në të cilat njerëzit kanë besim dhe bëjnë gjithçka për to.

Një prej tyre është ky ritual që zhvillohet nga viti 1920 e që mbledh mijëra qytetarë, transmeton Indeksonline.

Bëhet fjalë për një burrë që vishet si djalli dhe me një kostum interesant i kapërcen foshnjat e shtrira në tokë.

Përmes këtij gjesti, ata besojnë se largohet nga fëmijët  djalli. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...