Pamje nga droni të njërës prej minierave më të mëdha të diamanteve - Bota Sot
Pamje nga droni të njërës prej minierave më të mëdha të diamanteve

Ndryshe

Pamje nga droni të njërës prej minierave më të mëdha të diamanteve

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 23:29
Foto

Miniera “Mir” në Siberi për dekada ka tërhequr vëmendjen e madhe për shkak të madhësisë, kurse tani pamjet e filmuara nga ajri me dron tregojnë më së miri për çfarë bëhet fjalë.

Një gropë gjigante që në shikim të parë duket sikurse skenat e filmave fanta-shkencë që gjendet në vendin më së paku të banuar të Rusisë, rreth 8 mijë kilometra në lindje të Moskës.

“Mir” është dëshmi se si dashuria e madhe për diamantet mund të shkoj aq larg. Pamjet tregojnë gropën mbi 1,2 kilometra të gjerë dhe 525 metra të thellë
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...