Është e ndaluar të shkoni në këtë ishull, mishi juaj do t[ë shkrihet nga helmi - Bota Sot
Është e ndaluar të shkoni në këtë ishull, mishi juaj do t[ë shkrihet nga helmi

Ndryshe

Është e ndaluar të shkoni në këtë ishull, mishi juaj do t[ë shkrihet nga helmi

Më: 1 korrik 2019 Në ora: 22:54
Ilustrim

Qeveria braziliane ju ndalon të vizitoni ishullin e gjarpërinjëve, i cili është i infekruar me helme. Ky është vendi i vetëm në botë ku jetojnë gjarpërinjtë në masë të paimagjinueshme, transmeton bota sot.

Për shkak të mungesës së predhës, helmi i tyre është bërë aq i fuqishëm sa që i vret kafshët dhe pothuajse shkrijnë mishin e njeriut. 

Përkundër gjithë kësaj, njerëzit ende shkojnë atje për të kapur gjarpërinjtë dhe tentojnë t'i shesin ato në tregun e zi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...