Fotografi të antilopës me hundën më të çuditshme që keni parë ndonjëherë - Bota Sot
Fotografi të antilopës me hundën më të çuditshme që keni parë ndonjëherë

Ndryshe

Fotografi të antilopës me hundën më të çuditshme që keni parë ndonjëherë

Më: 2 korrik 2019 Në ora: 10:07
Foto

Pamja bizare e një hunde të zgjatuar të një antilope është kapur nga një fotograf.

Mogens Trolle, 50-vjeçar, kapi kafshët në kamera në afërsi të Stepnoi në Rusi Jugore.

Biologu i kafshëve të egra kaloi një javë në një liqen të vogël në stepat rus për të fotografuar ‘saiga’-t, një specie e rrezikuar e antilopës që jeton në Azinë Qëndrore.

“Në përgjithësi, është mjaft vështirë për t’i kapur në korniza të kamerave. Specia në zhdukje është jashtëzakonisht e turpshme dhe largohet sapo të sheh ndonjë njeri”, shpjegoi fotografi.

Hunda e pazakontë e kafshës mbulon gojën e tyre, për të ndaluar pluhurin që hyn në mushkëri gjatë migrimit të tyre të gjatë në verë.

Image
Image
Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat