Testoni veten duke gjetur se me cilën prej hyrjeve korrespondon çelësi - Bota Sot
Testoni veten duke gjetur se me cilën prej hyrjeve korrespondon çelësi

Ndryshe

Testoni veten duke gjetur se me cilën prej hyrjeve korrespondon çelësi

Më: 5 korrik 2019 Në ora: 15:02
Foto

Truri është një muskul si shumë të tjerë që kemi në trupin tonë. Ne duhet të përpiqemi gjithmonë ta mbajmë të trajnuar nëse nuk duam që ai të trashet! Kjo është arsyeja pse nuk është vetëm një lojë zbavitëse, kjo është një mënyrë për të qëndruar zgjuar, aktiv dhe mendërisht të shkathët. Nëse doni të bëni disa “gjimnastikë” për trurin, këtu është prova kyçe!

Në imazhin e mëposhtëm do të shihni një kyç dhe 10 hyrje të ndryshme. Detyra jote është që të përpiqeni të mendoni se në cilin prej këtyre hyrjeve mund të hyjë çelësi. Siç mund ta shihni, për lehtësinë tuaj ne kemi numëruar çelësat nga 1 në 10. Merrni gjithçka që ju nevojitet, sepse ky test është më pak i thjeshtë se sa duket. Ky imazh është me të vërtetë një iluzion optik që lehtë mund të të mashtrojë.

Zgjidhja- A keni hequr dorë ose keni gjetur më në fund një përgjigje? Lexoni dhe gjeni nëse jeni një nga të paktët që arriti ta zgjidhë! Çelësi korrespondon me numrin 7. Mos e humbni shpresën nëse keni bërë një gabim: kjo do të thotë që akoma mund të praktikoheni me teste të tjera!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...