Nëna hedh pelenën në det, e pabesueshme çka bëjnë autoritetet

Ndryshe

Nëna hedh pelenën në det, e pabesueshme çka bëjnë autoritetet

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 21:41
Autoritetet mbyllin gjithë plazhin

Një video virale ka bërë që autoritetet të marrin masa ekstreme e të mbyllin një plazh të tërë në Ishujt Filipines.

Dikush filmoi një turiste të huaj që pasi i kishte hequr pelenat fëmijës, shkoi te bregu dhe u përpoq ta mbulojë mbeturinën me rërë të lagur.

Videoja u bë virale dhe Ministritë e Turizmit dhe të Mjedisit në Ishujt Filipnes u angazhuan menjëherë, duke izoluar të gjithë plazhin dhe duke vënë personelin në kërkim të pelenës së ndotur. Megjithatë, këto masa u dukën pak të tepruara edhe për vetë plazhistët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat