Krokodili që ka jetuar 110 milionë vjet më parë - Bota Sot
Krokodili që ka jetuar 110 milionë vjet më parë

Ndryshe

Krokodili që ka jetuar 110 milionë vjet më parë

Më: 25 tetor 2019 Në ora: 08:12
Krokodili

Shkencëtarët më 25 tetor të vitit 2001, kanë gjetur mbetjet e një krokodili që ka jetuar 110 milionë vjet më parë.

Kafsha, e gjetur në Gadoufaoua në Nigeri, ishte e gjatë 12 metra dhe peshonte rreth 8 tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat