Ish shokët e klasës zbulojnë se janë binjakë

Ndryshe

Ish shokët e klasës zbulojnë se janë binjakë

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 13:43
Karen Warner, Mike Jackman

Ish-shokët e klasës në Indiana që u rilidhën dekada më vonë në Facebook bënë një zbulim tronditës: Ata janë binjakë të humbur prej kohësh.

Karen Warner, 51, tha se ajo e mësoi emrin e nënës së saj biologjike disa vjet më parë kur Indiana hapi regjistrat e birësimit, dhe zbulimi erdhi me një befasi: ajo kishte një vëlla binjak.

Warner tha se ajo kërkoi ndihmë nga faqet e internetit të ndryshme të birësimit për të gjetur vëllanë e saj të humbur prej kohësh.

“Të gjithë nuk dilnin me asgjë sepse nuk kishim një emër|, tha Warner për WTHR-TV.

Warner tha se zbulimi erdhi kur ajo mori të dhënat lokale të votimit me një listë të tre burrave që ndanë datën e saj të lindjes.

Emri i tretë në listë, Mike Jackman, u dallua sepse ai ishte një shok klase i shkollës së mesme, të cilin ajo e kishte rikthyer së fundmi në Facebook.

Warner tha se i dërgoi Jackman një mesazh në Facebook duke thënë se ata mund të ishin vëlla e motër binjakë dhe çifti bëri një test të ADN-së që konfirmoi lidhjen e tyre.

“Është mbushur një boshllëk në jetën time që nuk e dija se ishte atje”, tha Jackman. “Kishte diçka atje, nuk e dija se ekzistonte dhe tani është këtu. Ajo është këtu”.

Binjakët tani flasin pothuajse çdo ditë dhe bëhen bashkë disa herë në javë, shkruan UPI.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat