Ky njeri ktheu një aeroplan në shtëpi

Ndryshe

Ky njeri ktheu një aeroplan në shtëpi

Më: 19 qershor 2021 Në ora: 06:30
Boeing 727

Bruce Campell, një inxhinier elektrik në pension, 64-vjeçar, ka pasur gjithmonë një vizion shumë krijues.

Kur ishte në të njëzetat, ai bleu një tokë prej 10 hektarësh për 23,000 dollarë në pyjet e Hillsboro, Oregon me një vizion shumë të qartë se çfarë të bënte me të.

Më 1999 ai mori një aeroplan të vjetër Boeing 727 dhe e shndërroi atë në shtëpinë më unike në tokë.

Avionin e bleu nga grekët e Olympic Airways për një shumë prej 100,000 dollarë.

Vetëm për ta sjellë nga Athina në Oregon të SHBA-ve ai pagoi edhe 120 mijë dollarë të tjera.

Për të, megjithëse aeroplani ia vlente çdo qindarkë të vetme.

Brenda aeroplanit ka të gjitha komoditetet që mund t’ju nevojiten.

Shumë nga elementët origjinalë të avionit janë mbajtur siç ishin, si disa nga sediljet origjinale, si dhe tualeti. Campbell shtoi një makinë larëse dhe një lavaman. Në galeri shijoni fotot e rralla.

Boeing 727 ofron shumë hapësirë, por Campbell jeton mjaft modestisht në shtëpinë e tij të pazakontë. Ai fle në një pjesë të avionit, gatuan dhe ha kryesisht drithëra dhe ushqime të konservuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat