Nusja thërret policinë para kurorëzimit: Nuk dua të martohem, nuk më pëlqen dhëndri

Ndryshe

Nusja thërret policinë para kurorëzimit: Nuk dua të martohem, nuk më pëlqen dhëndri

Më: 18 korrik 2021 Në ora: 23:06
Foto ilustrim

Një grua në Indi ka anuluar dasmën duke telefonuar policinë pak para se të martohej dhe i tha se nuk i pëlqente burri me të cilin do të kurorëzohej.

Vajza, sipas raporteve të medies, anuloi dasmën vetëm disa çaste para se ceremonia të fillonte në një vendpushim pranë qytetit Ramtek në rrethin Nagpur në Maharashtra, Indi.

Gruaja telefonoi policinë dhe u tha atyre se nuk donte të martohej me burrin sepse ishte e dashuruar me dikë tjetër, sipas The Times of India .

Familjarët e dhëndrit u zemëruan kur gruaja i njoftoi ata se po anulonte dasmën dhe filluan debatet e nxehta midis anëtarëve të familjes.

Inspektori Pramod Makeshëar së bashku me oficerët e tjerë të policisë Ramtek nxituan në vendin e ngjarjes dhe morën anëtarët e dy familjeve në komisariat.

Gazeta raportoi se anëtarët e familjes pasi u qetësuan në stacionin e policisë, ranë dakord që dasma të anulohej.

Sipas medies, nusja i ishte ankuar nënës së saj një javë para dasmës se nuk donte të martohej me atë djalë, por ajo nuk donte ta dëgjonte dhe ta ndihmonte të anulonte dasmën, shkruan newsweek.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat