Kur tatuazhi të pengon të gjesh punë - Bota Sot
Kur tatuazhi të pengon të gjesh punë

Ndryshe

Kur tatuazhi të pengon të gjesh punë

Më: 11 nëntor 2017 Në ora: 08:42
Joe Parsons

Një i ri anglez po vuan diskriminimin e punëdhënësve për shkak të një tatuazhi të madh në qafë, që e ka bërë në nder të gjyshit të tij të ndjerë.

21-vjeçari Joe Parsons ka të vizatuar një zemër të madhe me flatra blu, në kujtesë të gjyshit Thomas, i cili ndërroi jetë në moshën 63-vjeçare.

Joe thotë se e kanë refuzuar plot 30 shefa, por nuk është penduar për tatuazhin.

“Njerëzit mendojnë se jam tipi që nuk më plas fare kur shohin tatuazhin. Por, unë nuk jam i tillë. Jam normal dhe thjesht kërkoj një punë të mirë. Askush nuk më ka dhënë një arsye të fortë për refuzimin. Më duket sikur kam shkruar “mos më merr në punë” te gusha. Nga ana tjetër, nuk dua ta heq tatuazhin pasi ka domethënie të madhe për mua”, shpjegon Parsons.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat