Për bukë dhe byrekë, Spitali i Pejës ndan mbi 22 mijë euro - Bota Sot
Për bukë dhe byrekë, Spitali i Pejës ndan mbi 22 mijë euro

Peja

Për bukë dhe byrekë, Spitali i Pejës ndan mbi 22 mijë euro

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 22:31
ilustrim

Spitali i Përgjithshëm i Pejës ditë më parë ka hapur tenderin e radhës për këtë vit.

Këtë herë, drejtuesit e këtij institucioni shëndetësor kanë në plan të kurorëzojnë një kontratë për furnizim me ushqim.

Titulli i kontratës i dhënë nga autoriteti kontraktues është “Furnizim me bukë dhe byrek”, për kuzhinën e Spitalit të Pejës.

Për bukë dhe byrekë, Spitali i Pejës ndan mbi 22 mijë euro

Spitali i Përgjithshëm i Pejës ditë më parë ka hapur tenderin e radhës për këtë vit.

Këtë herë, drejtuesit e këtij institucioni shëndetësor kanë në plan të kurorëzojnë një kontratë për furnizim me ushqim.

Titulli i kontratës i dhënë nga autoriteti kontraktues është “Furnizim me bukë dhe byrek”, për kuzhinën e Spitalit të Pejës.

Ndërkaq, vlera e parashikuar e kësaj kontrate nuk është edhe aq e vogël. Për këtë tender janë ndarë 22.100,00 euro.

Sipas njoftimit, spitali i Përgjithshëm i Pejës ka kërkuar dy artikuj 50.000 copa bukë si dhe 5.200 copa byrekë.

Poashtu bëhet e ditur se kohëzgjatja e kontratës do të bëhet për 12 muaj.

Hapja e tenderëve do të bëhet me 11 korrik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...