Spitali i Pejës: 310 pacientë kërkuan ndihmë për 24 orë - Bota Sot
Spitali i Pejës: 310 pacientë kërkuan ndihmë për 24 orë

Peja

Spitali i Pejës: 310 pacientë kërkuan ndihmë për 24 orë

Më: 25 korrik 2019 Në ora: 09:39
ilustrim

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës gjatë 24 orëve kanë kërkuar ndihmë 310 persona.

Nga këta 32 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm. Analiza kanë kryer 255 pacientë që në total kanë kryer 3,774 analiza.

9 operacione janë kryer gjatë ditës së djeshme. Kanë lindur 4 foshnje, dhe të gjitha janë vajza.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...