Afër 1000 qytetarë kërkuan ndihmë mjekësore gjatë vikendit në Spitalin e Pejës - Bota Sot
Afër 1000 qytetarë kërkuan ndihmë mjekësore gjatë vikendit në Spitalin e Pejës

Peja

Afër 1000 qytetarë kërkuan ndihmë mjekësore gjatë vikendit në Spitalin e Pejës

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 09:14
Foto ilustrim

955 pacientë janë trajtuar si raste emergjente gjatë vikendit që sapo kaluam përfshirë në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë.

76 nga këta pacientë janë hospitalizuar për trajtim të mëtutjeshëm.

 Kanë qenë 13 lindje, 8 normale dhe 5 me prerje cezariane. Kanë ardhur në jetë 14 foshnje ngase njëra lindje ka qenë binjake. Sa i përket gjinisë 10 foshnje janë të gjinisë mashkullore dhe 4 të gjinisë femërore.

Analiza kanë kryer 497 pacientë që në total kanë bërë 4,679 analiza. 15 operacione janë kryer gjatë këtij vikendi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...