Pejë, mbi 750 pacientë morën trajtim në Emergjencë - Bota Sot
Pejë, mbi 750 pacientë morën trajtim në Emergjencë

Peja

Pejë, mbi 750 pacientë morën trajtim në Emergjencë

Më: 4 nëntor 2019 Në ora: 09:00
Pejë

752 pacientë kanë marrë trajtim emergjent gjatë vikendit që sapo kaluam, në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë.

71 nga këta pacientë janë hospitalizuar për trajtim të mëtutjeshëm.

12 lindje kanë qenë gjatë këtij vikendi, 9 normale dhe 3 me prerje cezariane.

Kanë ardhur në jetë 12 foshnje dhe sa i përket gjinisë 6 foshnje janë të gjinisë mashkullore dhe 6 të gjinisë femërore.

Analiza kanë kryer 493 pacientë që në total kanë bërë 5,736 analiza.

12 operacione janë kryer gjatë këtij vikendi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat