Loci: Prej dy javësh në Pejë asnjë rast me COVID-19

Peja

Loci: Prej dy javësh në Pejë asnjë rast me COVID-19

Më: 21 maj 2020 Në ora: 09:56
Petrit Loci

Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Pejës, Petrit Loci ka thënë se prej dy javësh nuk është shënuar asnjë rast pozitiv me COVID-19, në këtë komunë.

Loci ka thënë se gjendja në Pejë aktualisht është shumë e mirë.

Ai tha se në këtë komunë zyrtarisht janë shënuar 42 raste të të shëruarve, dhe 30 raste janë ende aktiv.

“Gjendja është shumë e mirë në Pejë. Po bëhet një punë shumë e mirë sa i përket pandemisë. Zyrtarisht kemi 42 raste të të shëruarve dhe 30 raste janë ende aktiv, ndërsa 2 persona kanë ndërruar jetë”, ka thënë drejtori Loci.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat