Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë - Bota Sot
Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Peja

Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Më: 15 korrik 2020 Në ora: 08:55
Foto

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë po trajtohen 41 pacientë të konfirmuar me COVID-19 dhe 23 të tjerë në pritje të rezultateve.

Nga pacientët e shtrirë, 16 janë në oksigjenoterapi, 3 pacientë janë në gjendje më të rëndë ndërsa pacientët e tjerë janë në gjendje më stabile.

Nga personeli i spitalit, 4 mjekë, pesë infermierë dhe një bioinxhinier janë të infektuar me Covid-19, ndërsa 6 anëtarë të tjerë të personelit tonë janë në pritje të rezultatit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat