Shi i madh, vërshohet Peja

Peja

Shi i madh, vërshohet Peja

Më: 4 tetor 2020 Në ora: 17:56
Vërshohet Peja

Qyteti i Pejës sot është vërshuar nga uji pas reshjeve të shiut.

Disa prej lagjeve të qytetit janë bllokuar dhe qytetarët nuk po arrijnë të qarkullojnë.

Në disa pamjeshihet se disa pjesë të qytetit janë bërë të pakalueshme.

Të dielën, moti në Pejë, ndryshe prej zonave të tjera në Kosovës, është shënuar me reshje të shumta shiu.

Ndërkaq, në Prishtinë dhe në pjesë tjera të vendit, fundjava e parë e tetorit është shënuar me mot të mirë dhe me diell.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat