​121 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 25 në gjendje më të rëndë

Peja

​121 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 25 në gjendje më të rëndë

Më: 21 dhjetor 2020 Në ora: 08:24
Foto ilustrim

121 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 25 në gjendje më të rëndë

121 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se 4 pacientë janë në respirator (CPAP) dhe 81 janë në oksigjenoterapi.

Kurse 25 pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“121 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 4 Pacientë janë në Respirator(CPAP), 81 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 25 pacientë janë në gjendje më të rëndë. 1 Pacientë është shëruar gjatë 24 orëve të fundit”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Përndryshe gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 547 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 71 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat