Qendra më e madhe e votimit në Pejë gati për zgjedhje

Peja

Qendra më e madhe e votimit në Pejë gati për zgjedhje

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 07:55
Pejë

Menaxheri i qendrës më të madhe të votimit në Pejë, “Shaban Farija”, Arben Gjikolli, ka thënë se i kanë bërë të gjitha përgatitjet për një proces të mbarë zgjedhor.

“Përgatitjet kanë qenë në nivel, të gjitha materialet edhe ato të ndishem edhe jo të ndishme, i kemi marrë me kohë”, ka thënë Gjikolli.

“Kemi pasë dia vështirës për shkak të motit. Kemi bërë ndryshimin e hyrje-daljes në objektin e shkillës për shkak të sigurisë – për shkak se shkallët janë shumë të rrezikshme për votuesit”.

Gjikolli ka njoftuar se janë gjithsej 12 vendvotime dhe se kjo qendër numëron 10 mijë votues, dhe se atajanë pajisur me të gjitha mjetet për dezinfektim si masë kundër kovidit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat