86 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 11 në gjendje më të rëndë

Peja

86 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 11 në gjendje më të rëndë

Më: 8 prill 2021 Në ora: 09:26
Foto ilustrim

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 86 pacientë të infektuar me COVID-19.

Nga spitali kanë njoftuar se 61 pacientë janë në oksigjenoterapi, dhe 3 të tjerë në CPAP.

Ndërsa 11 pacientë janë në gjendje me të rëndë shëndetësore.

Po ashtu nga spitali kanë njoftuar se 24 orët e fundit, 8 persona janë shëruar nga COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat