4 pacientë me COVID-19 të shtrirë në Spitalin e Pejës

Peja

4 pacientë me COVID-19 të shtrirë në Spitalin e Pejës

Më: 21 qershor 2021 Në ora: 15:53
Foto ilustrim

Nga Spitali i Përgjithshëm i Pejës kanë bërë të ditur se 4 pacientë me COVID-19 janë të shtrirë në këtë spital, 2 prej të cilëve janë me oksigjenoterapi.

Nga ky spital po ashtu kanë bërë të ditur se gjatë vikendit janë kryer 1 mijë e 188 vizita specialistike, 83 pranime dhe 237 pacientë të hospitalizuar.

Njoftimi i plotë:

Puna gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë përmes shifrave më kryesore:

– 1188 Vizita Specialistike;

– 83 Pranime;

– 237 Pacientë të Hospitalizuar;

– 14 Lindje, 7 vajza dhe 7 djem;

– 21 Operacione;

– 83 Hemodijaliza;

– Analiza: 479 pacientë që kanë bërë 4,962analiza;

-Shërbime Radiologjike: 175 Rëntgena, 107 Ultrazëra, 21 CT-ja dhe 3 Mamograf;

– 40 procedura fizoterapike

Të dhënat aktuale për pacientët me Covid-19:

– 4 pacientë me Covid 19 të shtrirë;

– 2 pacientë me Covid 19 në Oksigjenoterapi;

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat