AAK e Pejës: Blerje e votës nga shoferi i Gazmend Muhaxherit - Bota Sot
AAK e Pejës: Blerje e votës nga shoferi i Gazmend Muhaxherit

Peja

AAK e Pejës: Blerje e votës nga shoferi i Gazmend Muhaxherit

Më: 22 tetor 2017 Në ora: 12:35
Fotografia e prezantuar nga AAK

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë nëpërmjet një komunikate për media shpreh shqetësimin të blerjes së votës tek komuniteti egjiptian dhe ashkali, nga ana e shoferit personal të kryetarit të komunës Gazmend Muhaxheri, Besim Berisha.

“Ngasësi personal i Gazmend Muhaxherit, Besim Berisha duke përdorur një automjet civil VW me targa (03-797-BF) përpos presionit që bënë tek votuesit në Qendrën e votimit në Shkollën ‘Ramiz Sadiku’ ai bënë blerje të votes”, thuhet në reagim.

AAK në Pejë rastin e ka paraqitur edhe në PZAP dhe tek prokurori i shtetit. AAK në Pejë fton publikisht akterët e rendit dhe ligjit të marrin masa të menjëhershme në raujtje të procesit të drejt zgjedhor dhe mbrojtje të demokracisë.

Image

 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera