Daut (Idriz) Dautaj - Bota Sot
Daut (Idriz) Dautaj

Perkujtime

E hënë, 21 janar 2019

Daut (Idriz) Dautaj

Më: 26 qershor 2018 Në ora: 00:48
Daut (Idriz) Dautaj

Edhe pse vitet kalojnë ,kujtimi dhe malli për Ty nuk do të shuhet asnjëherë Baba!!! 

E  diela tragjike e 26-qershorit si duket më lidhi me shpirt dhe zemër ajo ditë, sepse asnjë e diele tjetër nuk kaloj, e që unë nuk jam pranë varrit, lapidarit dhe parkun tënd tash të ndërtuar nga duart e mia.

Deri në frymën time të fundit do të jem pranë shtatores tënde, e që lus Zotin të takoj në botën e përjetësisë !!!

Pusho i qetë Baba ne xhenetin e merituar, sepse ishe mburrje, krenari dhe dashuri e përjetshme për ne si familje, i tillë do të qëndrosh përjetësisht!

Me lotë në faqe dhe shpirt të thyer deri në amshim  e përkujtojnë: Bashkëshortja Zejnepi, djemtë Mala e Muhameti, rejat Ajetja dhe Shqipja, vajzat Besimja dhe Hasimja me bashkëshortin Shpëtimin dhe Vehatin, nipat Dauti me nusen Leoretën, Qëndrimi me nusen Vanesën, Armendi me nusen Drenushën, si dhe Ndriçimi me nusen Edonën si dhe Arjani dhe Albini dhe mbesat Djellza dhe Albina nga Strellci i Ulët, Gjermania dhe  nga SHBA.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera