Zenel (Muhamet) Berisha - Bota Sot
Zenel (Muhamet) Berisha

Perkujtime

E premte, 18 tetor 2019

Zenel (Muhamet) Berisha

Më: 4 gusht 2018 Në ora: 00:03
Zenel (Muhamet) Berisha

Përkujtojmë 40 ditët e shkuarjes tënde në amshim më i dashuri 

Babi, Vëllau, Bashkëshorti, Gjyshi jonë më i dashur

Sot më 04.08.2018 bëhen 40  ditë pa Ty Babi ynë i  dashur, 

e dhimbja që nuk do të shohim më kurrë, po shtohet çdo ditë e më shumë.

Ike shumë shpejt nga kjo botë, na le vetëm me zemër të thyer e përjetë me lot në sy.

Ti ike por me vete more copa të zemrës tonë, që përjetë do të pikojnë dhimbje.

Më i dashuri jonë, pusho i qetë! 

E ne do të vazhdojmë të jetojmë me dhembje të madhe për Ty, por krenarë që të patëm.

Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës. Përjetë në zemra tona, krenaria jonë më e madhe.

Të përkujtojnë me mallë: Bashkëshortja, Vajza, Djemtë, Rejat, Nipat dhe mbesat.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test