Gëzim (Halil) Nitaj & Agnesa (Gëzim) Nitaj - Bota Sot
Gëzim (Halil) Nitaj & Agnesa (Gëzim) Nitaj

Perkujtime

E enjte, 24 tetor 2019

Gëzim (Halil) Nitaj & Agnesa (Gëzim) Nitaj

Më: 25 gusht 2018 Në ora: 00:17
17.11.1974 – 25.08.2017 & 21.12.2001 – 25.08.2017

Sot me 25.08.2018 u bë një vit që na latë

Me ju humbëm gjysmën e zemrës, dritën e syrit, dashurin e bashkëshortit dhe babait, buzëqeshjen e çiltër të vajzës dhe motrës së madhe.

U dashka për të jetuar për gjysmën e mbetur, për dritën e syve që mi le mbas, për gjysmën e zemrës, për kujtimin tuaj që aq shumë na deshët e u deshtem, për të ua zëvendësuar edhe dashurin e Babait, Lindit dhe Fijonës  u dashka ta marr forcën e gjithë botës e zemrën ta bëj gur, për hir të dashurisë që patëm, Gëzim dhe Agnesë.

Ti e more vajzën me vete e mua mi le amanet djalë e vajzë.

U prefshi në parajsë!

Ju kujtojmë përjetë: bashkëshortja – nëna Leonora, djali- vëllau Aglindi dhe vajza e motra e vogël Fijona  Nitaj nga fshati Drenoc i Deçanit.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test