Cak Kosum Bytyçi - Bota Sot
Cak Kosum Bytyçi

Perkujtime

E hënë, 21 tetor 2019

Cak Kosum Bytyçi

Më: 27 gusht 2018 Në ora: 00:38
Cak Kosum Bytyçi

Edhe pse kaluan 26 vite ne nuk gjejmë fjalë për ta shprehur dhimbjen, pikëllimin, mungesën dhe zbrazëtinë që ke lenë në zemrat tona. Thonë se koha i shëron plagët dhe lehtëson dhimbjen, por asgjë nuk mund të na largoj mallin për TY. Ishe një prind dhe gjysh i urtë dhe bujar jemi krenar që të patëm. Fjalët nuk kanë forcë që ta shprehim dhimbjen, pikëllimin, mungesën dhe zbrazëtinë që ke lenë në zemrat tona.

Fjalët, këshillat, burrëria, urtësia dhe bujaria ishin virtytet tua që ne me mburrje dhe xhelozi do t’i bartim brez pas brezi. Dashuria dhe mirësjellja jote ndjehet kudo në mesin tonë ashtu sikur edhe ti gjithmonë do jesh i pranishëm në mendjen dhe zemrat tona.

Me mall dhe dashuri të pafund të përkujtojnë: Djemtë Idrizi, Ferizi e Refkiu, vajzat Sanija, Elfija e Zelihja, rejat Shkurta, Hata e Hana, nipat, mbesat, si dhe mbarë farefisi nga fshati Arllat-Drenas.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test