Murati: Çdo person që ka lidhje me afera korruptive e krim të organizuar duhet të ndëshkohet - Bota Sot
Murati: Çdo person që ka lidhje me afera korruptive e krim të organizuar duhet të ndëshkohet

Politika

Murati: Çdo person që ka lidhje me afera korruptive e krim të organizuar duhet të ndëshkohet

Nga: A.M. Më: 22 maj 2019 Në ora: 23:49
Ilustrim

Nga Instituti Demokratik i Kosovës, Artan Murati, në një prononcim për “Bota sot”, ka deklaruar se një vendim sikurse i ambasadës së ShBA-së, duhet të merret  edhe ambasadat e shteteve të tjera, pasi që në këtë mënyrë do të penalizoheshin zyrtarët shtetëror të korruptuar.

Image
Artan Murati

“Vendimi i Ambasadës Amerikane është më se i qëlluar, dhe i njëjti duhet të ndërmerret edhe nga ambasadat e shteteve tjera. Secili person që ka lidhje me afera korruptive e krim të organizuar duhet të ndëshkohet, e meqenëse drejtësia nuk po e kryen punën e vet, më e pakta që mund të bëjnë ambasadat e huaja është të penalizojnë në këtë mënyrë zyrtarët shtetëror të korruptuar”, ka thënë ai për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...