Fillojnë punimet në zgjerimin hyrjes së rrugës N2 dhe urës në Veternik - Bota Sot
Fillojnë punimet në zgjerimin hyrjes së rrugës N2 dhe urës në Veternik

Prishtina

Fillojnë punimet në zgjerimin hyrjes së rrugës N2 dhe urës në Veternik

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 20:00
Ilustrim

Nesër nisin punimet për zgjerimin e rrugës nacionale N2, segmenti hyrja në qytetin e Prishtinës nga ana e Veternikut, bashkë me urën që i lidhë rrugët nacionale N2 dhe N25.2, me kyçjen e autostradës R7 “Ibrahim Rugova”.

Në fillimin e punimeve do të merr pjesë edhe Ministri I Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, që do të nis në orën 10:30.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat