Prishtina voton, hapen me kohë vendvotimet - Bota Sot
Prishtina voton, hapen me kohë vendvotimet

Prishtina

Prishtina voton, hapen me kohë vendvotimet

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 07:45
Xhylie Balaj

Xhylie Balaj nga shkolla ‘Faik Konica’ në Prishtinë, ka thënë se deri më tani ka shkuar gjithçka mbarë.

“Ka filluar votimi, kemi votuesit e parë, gjithcka është mbarë deri më tani. Kanë të drejtë gati 9 mijë qytetarë dhe ka gjithsej 9 vendvotime”, ka shtuar ajo.

E njejta tha se ka një numër të votuesve të rinjë.

“Ka një numër të madh të votuesit e rinjë.  Që dje ka arritur materiali jo i ndjeshëm edhe sot materiali i ndjeshëm, është sistemuar nëpër klasë. Gjithçka është në rregull”, ka thënë ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat