Ndotja e ajrit në Prishtinë vazhdon të jetë e pashëndetshme - Bota Sot
Ndotja e ajrit në Prishtinë vazhdon të jetë e pashëndetshme

Prishtina

Ndotja e ajrit në Prishtinë vazhdon të jetë e pashëndetshme

Më: 12 janar 2020 Në ora: 20:01
Prishtinë

Ndotja e ajrit në kryeqytet vazhdon të jetë e pashëndetshme.

Prishtina është duke vazhduar të përballet me ajër të ndotur.

Në bazë të matjes së fundit që është bërë nga ambasada amerikane në Prishtinë, ndotja e ajrit është e pashëndetshme.

Sipas matësit për cilësinë e ajrit, ndotja e ajrit në ora 18:00 në Prishtinë ka arritur shkallën prej 162.

Kjo shkallë llogaritet të jetë e pashëndetshme.

Për këtë shkallë të ndotjes këshillohet që t’i evitoni daljet në natyre e veçanërisht të gjithë ata që kanë probleme me sëmundje të frymëmarrjes dhe fëmijët, këshillohet që të mos ekspozohen në natyrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat