Mbi 500 pajisje janë shpërndarë për personat me aftësi të kufizuar

Prishtina

Mbi 500 pajisje janë shpërndarë për personat me aftësi të kufizuar

Nga: A.SH Më: 1 mars 2020 Në ora: 20:16
Foto

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Përdoruesve më Karroca janë shpërndarë mbi 500 karroca.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në bashkëpunim me të HANDIKOS dhe HANDICAP Kosova kanë bërë shpëndarjen e dhjetra karrocave dhe veturave elektrike.

Postimi në Facebook:

MBI 500 PAJISJE PËR PERSONA ME AFTËSI TË KUFIZUAR

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Përdoruesve të Karrova së bashku me përfaqësues të HANDIKOS dhe HANDICAP Kosova e kemi bërë shpëndarjen e dhjetra karrocave dhe veturave elektrike. E gjithë kjo falë një donacioni të mbi 500 pajisjeve ndihmëse për persona me aftësi të kufizuar që e kemi pranuar nga Norvegjia.

Në emër të Komunës së Prishtinës dua të shpreh mirënjohjen e madhe për Shoqatën Fehmi Agani në Arendal, Norvegji, si dhe aktivistin e saj të jashtëzakonshëm, Besnik Ramadani. Falë kësaj ndihme mbi 500 persona me aftësi të kufizar do kenë një jëtë më të lehtë.

Ju faleminderit shumë e i gëzofshi!

♥️

Bravo Dren Kukaj!
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat