Shpend Ahmeti tregon kur hapen çerdhet në Prishtinë - Bota Sot
Shpend Ahmeti tregon kur hapen çerdhet në Prishtinë

Prishtina

Shpend Ahmeti tregon kur hapen çerdhet në Prishtinë

Më: 1 qershor 2020 Në ora: 15:23
Ilustrim

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se çerdhet publike dhe ato me bazë në komunitet do të rihapen të martën.

Ahmeti ka shkruar se vetëm çerdhja “Dielli” nuk do të rihapet, për shkak të rinovimit.

“Çerdhet publike dhe ato me bazë në komunitet në komunën e Prishtinës rihapen nesër. Vetëm çerdhja Dielli nuk hapet për shkak se e shfrytëzuam pandeminë për renovim dhe jemi para përfundimit. Prindërit do të njoftohen për zgjidhjen e përkohshme për atë çerdhe”, ka shkruar Ahmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat