Në shkollën “Faik Konica” në kryeqytet mbahet mësimi

Prishtina

Në shkollën “Faik Konica” në kryeqytet mbahet mësimi

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 10:18
Shkolla “Faik Konica”

Procesi mësimor në shkollën Fillore, “Faik Konica”, në kryeqytet është mbajtur normalisht.

Drejtues të kësaj shkolla nuk kanë përfillur vendimin e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK).

Kurse shkolla Fillore “Meto Bajraktari” nuk ka mbajtur fare mësim gjatë të hënës.

Media ka kontaktuar me drejtoreshën e Arsimit në Prishtinë, por nga zyra e kësaj të fundit është thënë se ajo sapo është shëruar nga Covid-19 dhe nuk mund të deklarohet për këtë çështje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat