Prishtinasi denoncon rastin: Vëzhguesi po na detyron t’ia tregojmë fletën e votimit

Prishtina

Prishtinasi denoncon rastin: Vëzhguesi po na detyron t’ia tregojmë fletën e votimit

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 17:09
Foto ilustrim

Një qytetar nga Prishtina është ankuar për një parregullsi gjatë procesit të votimit në shkollën “Meto Bajraktari” në kryeqytet.

Ai në grupin “Network Prishtina” ka thënë se është një vëzhgues i cili rri te kutia e votimit dhe i cili detyron votuesit t’ua tregojë vulën e fletës së votimit.

Ai ka thënë se po i detyron votuesit që të hapin fletën e votimit ku edhe shihet se për cilën parti është votuar.

Postimi i plotë:

Kujdes ne Meto Bajraktar kati i dyte te shkronja P vezhguesi i cili rrin te kutia e votimit i detyron votuesit te ua tregoj vulen e fletes se votimit qe vendoset ne pjesen e prapme, ju duhet ta hapeni fleten dhe ai e sheh se ku keni hedhur voten. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat