Rruga “Muharrem Fejza” në Prishtinë do të rindërtohet

Prishtina

Rruga “Muharrem Fejza” në Prishtinë do të rindërtohet

Më: 22 shkurt 2021 Në ora: 19:01
Foto ilustrim

Komuna e Prishtinës ka planifikuar rindërtimin e rrugës “Muharrem Fejza”.

Sipas kryetarit të komunës Shpend Ahmeti, kjo rrugë do të bëhet sipas planit rregullativ me gjerësi të plotë dhe trotuare.

Ahmeti tha se sot e ka nënshkruar kontratën për rindërtimin e kësaj rruge.

“Pas muajve të tërë në OSHP, sot e nënshkruam kontratën e rindërtimit të Rrugës Muharrem Fejza sipas Planit rregullativ me gjërësi të plotë dhe trotuare sipas standardeve. Kontrata është fituar nga kompania Rahovica në vlerë prej 701 mijë eurosh”.

I pari i Prishtinës theksoi se kjo rrugë sipas tij është më e rëndësishmja për të investuar.

“Nga të gjitha 2200 rrugë në Prishtinë, mendimi im personal është se nuk ka rrugë më të rëndësishme se kjo për tu investuar”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat