Prishtinë, nis ndërtimi i Qendrës për Autizëm dhe sindromën Down

Prishtina

Prishtinë, nis ndërtimi i Qendrës për Autizëm dhe sindromën Down

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 15:45
foto nga vendi ngjarjes

Në Prishtinë ka nisur ndërtimi i Qendrës për Autizëm dhe Sindromën Down.

Lajmin e ka bërë të ditur, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Postimi i plotë:

Qendra për Autizëm dhe Syndromen Down po ndërtohet me shpejtësi të madhe.

Qendra e bashkëfinancuar nga Komuna jonë, TIKA si dhe shoqatat Autizmi dhe Syndrome Down do të jetë qendra e parë dhe e vetme e këtij lloji në Kosovë.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat