Komuna e Prishtinës feston 7 dhe 8 marsin me mbjellje të luleve, mbollën mbi një milion sosh

Prishtina

Komuna e Prishtinës feston 7 dhe 8 marsin me mbjellje të luleve, mbollën mbi një milion sosh

Më: 8 mars 2021 Në ora: 12:58
Prishtinë

Drejtoria e Parqeve në Komunën e Prishtinës ka shënuar 7 dhe 8 marsin me mbjelljen e luleve sezonale.

Drejtoresha e kësaj drejtoria, Fatime Hajdari tregon se këtë vit u mbollën një milion e dyqind mijë lule të tilla.

Postimi i saj i plotë:

Për të tretin vit me radhë, Drejtoria e Parqeve në Komunën e Prishtinës shënon 7 dhe 8 Marsin me nisjen e mbjelljeve të luleve sezonale të kultivuara nga Ndërmarrja Publike Lokale “Hortikultura” Sh.A.

Këtë vit do të mbillen një milion e dyqind mijë lule të tilla.

Lulet sezonale do të mbillen në hapësirat e gjelbra të Komunës, nga sheshet kryesore tek parqet në lagje të ndryshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat