Rama: Në bashkëpunim me qytetarët do ta bëjmë Prishtinën qytetin më unik në botë

Prishtina

Rama: Në bashkëpunim me qytetarët do ta bëjmë Prishtinën qytetin më unik në botë

Më: 22 shtator 2021 Në ora: 17:15
Pamje nga takimi

Kandidati i Prishtinës nga radhët e LDK-së, Përparim Rama, ka vizituar banorët e lagjes së Muhaxherëve, me të cilët ka diskutuar problemet dhe sfidat me të cilat përballen banorët.

“Kjo lagje ka problem me ndriçimin publik, ka nevojë për investime në ambientet e Ndërmarrjes Banesore,  stadiumi i “KF Besëlidhja” duhet të riparohet, QMF duhet të punojë me kapacitete të plota”, ka shkruar Rama në Facebook.

Rama pa nevojën për zona të gjelbra që lidhin pjesët e kësaj zone, si dhe premtoi se rrugët e dëmtuara do të riparohen dhe siguria e qytetarëve do të rritet.

“Në bashkëpunim me qytetarët do ta bëjmë Prishtinën qytetin më unik në botë”, shtoi Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat