Shpërthejnë kabllot nëntokësore të rrymës në rrugën “Muharrem Fejza”

Prishtina

Shpërthejnë kabllot nëntokësore të rrymës në rrugën “Muharrem Fejza”

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 22:26
Foto ilustrim

Kabllot e rrymës të lëna nëntokë në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë janë dëmtuar, ku si pasojë kanë mbetur pa furnizim me energji elektrike banorët e lagjes.

Lexues kanë dërguar pamje në adresë të redaksisë nga momenti i shpërthimit të kabllove në këtë lagje.

Mediumi ka pyetur Policinë nëse ka pasur lëndime në njerëz si pasojë e dëmtimit të kabllove, por ende nuk ka marrë ndonjë përgjigje.

Për këto kabllo, para dy muajsh banorët e kësaj lagje patën protestuar duke kritikuar Komunën e Prishtinës për mosmenaxhim dhe koordinim të punimeve.

Protestuesit kanë thënë se rrezikohen çdo ditë dhe duhet të ecin mbi kabllot që janë vendosur në rrugë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat