Prizren, një muaj paraburgim për sulm ndaj të dashurës - Bota Sot
Prizren, një muaj paraburgim për sulm ndaj të dashurës

Prizreni

Prizren, një muaj paraburgim për sulm ndaj të dashurës

Më: 26 dhjetor 2018 Në ora: 15:02
Gjykata në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, pas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgim për një muaj ndaj të pandehurit A.M për kryerjen e veprës penale, lëndim i lehtë truporë.

Në njoftimin e Gjykatës thuhet se të pandehurit me inicialet A.M, nga Mamusha i është caktuar masa e paraburgimit, nën dyshimin e bazuar se i njëjti dy ditë më parë, në shtëpinë e tij, me dashje i ka shkaktuar lëndim të lehtë trupor të dëmtuarës me iniciale F.M.

Tutje, në njoftim thuhet se e dëmtuara F.M pas një mosmarrëveshje që kishte me të pandehurin A.M, me të cilin edhe ishte në lidhje, ishte sulmuar nga ku i fundit, i cili e kishte goditur me grusht në pjesë të ndryshime të trupit.

Si pasojë e sulmit e dëmtuara a pësuar lëndime të lehta trupore dhe mavijosje në fytyrë, të konstatuar sipas raportit të Spitalit Rajonal të Prizrenit.

Gjykata Themelore në Prizren ka njoftuar se në fazat e mëtejme të procedurës penale do të vlerësohet nëse do të argumentohet këto fakte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...