Ndërrohet drejtori i Arsimit në Prizren - Bota Sot
Ndërrohet drejtori i Arsimit në Prizren

Prizreni

Ndërrohet drejtori i Arsimit në Prizren

Më: 15 maj 2019 Në ora: 13:05
Mytaher Haskuka dhe Gani Gërmizaj

Skender Susuri nuk do të jetë me në drejtor i Arsimit në Prizren.

Kjo u bë e ditur në një konferencë të përbashkët media të kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskuka, dhe Susurit ku u tha se një gjë e tillë ishte kërkuar nga drejtuesit e partisë së tij, Nisma Socialdemokrate.

Drejtori i deritanishëm i arsimit në Prizren tha se partia e tij nuk po e përkrah dhe se  ka pasur presion lidhur me konkurse për punë në sektorin që e udhëheq.

Timonin e Arsimit në Prizren tash do ta merr Gani Gërmizaj, poashtu nga Nisma Socialdemokrate.

Ky i fundit e ka bërë të ditur lajmin për detyrën e re edhe me anë të një postimi në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...