Kryetari Prizerenit ka falenderuar Zjarrfiksët për punen e tyre - Bota Sot
Kryetari Prizerenit ka falenderuar Zjarrfiksët për punen e tyre

Prizreni

Kryetari Prizerenit ka falenderuar Zjarrfiksët për punen e tyre

Nga: E.R Më: 25 qershor 2020 Në ora: 15:20
Mytaher Haskuka

Kryetari i Komunës së Prizerenit Mytaher Haskuka ka falenderuar zjarrfiksët për punën e tyre të shkëlqyer, në Ditën Nërkombëtare të Zjarrëfiksëve.

''Ne jemi të përkushtuar që t’i përmirësojmë kushtet e punës së zjarrfikësve, duke i pajisur ata me pajisje moderne, por edhe duke rritur numrin e kolegëve të tyre'', theksoi Haskuka në llogarinë e tij në Facebook.

Postimi i tij në Facebook:

Sot shënojmë Ditën Ndërkombëtare të Zjarrfikësve.

Me këtë rast dua t’i falënderoj zjarrfikësit e Brigadës në Prizren, për punën e shkëlqyer të tyre, përkundër numrit të ulët të zjarrfikësve në krahasim me aspektin gjeografik dhe numrin e banorëve të komunës sonë.

Ne jemi të përkushtuar që t’i përmirësojmë kushtet e punës së zjarrfikësve, duke i pajisur ata me pajisje moderne, por edhe duke rritur numrin e kolegëve të tyre.

Me këtë do të mund të arrijmë të funksionalizojmë edhe nëntë stacione të tjera, ato në fshatin Zhur, Gjonaj dhe Reçanë, duke i plotësuar kështu nevojat e komunës për nga aspekti i sigurisë!

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat